Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekasia-tomek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: WŁASNY
38542 odwiedzin | wpisów: 58, komentarzy: 85, obserwuje: 23
 

Problem z wodą – a może studnia głębionowa

autor: kasia-tomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ponieważ w najbliższej przyszłości nie mamy szans na podłączenie do sieci wodociągowej, zmuszeni jesteśmy zastosować inne rozwiązanie – wykopać studnię głębinową. Większość firm, które zajmują się odwiertem studni, chcą, aby wskazać im dokładne miejsce. Takie miejsca wskazywane są najczęściej przed radiestetów lub różdżkarzy. Czy Ktoś z Drogich Blogowiczów również miał taki problem? Może macie jakiś sprawdzonych „magików” w tej materii? Będziemy również wdzięczni za namiary do sprawdzonych firm, które zajmują się odwiertami studni głębinowych– najlepiej na terenie województwa śląskiego.


Komentarze (4)
Tytuł: studnia...
autor:Omen  dodano: 2011-03-20 | 20:47:03
Witam. W większości firmy wykonujące odwierty mają swoich magików. Ale prawda jest taka, że magicy wskazują krzyzówki żył wód podskórnych ( dla studni kopanych), a dla studni głebinowych liczy sie to, na jakiej głebokości w danym rejonie sa złoża wodonośne tzw. wody podskalne. Mapy geologiczne były by tutaj najlepszym rozwiazaniem. Sam kazałem sobie studnie głebinową na działce. Na poczatek wziąłem magika/radiestetę który wyznaczył krzyżówki żył wodnych, okreslił głebokość i kierunki przebiegu żył.... Studniarz/wiertnik przyprowadził swojego magika, a ten wskazał także krzyżówki ale w innych miejsdcach. Jeden o drugim nic nie wiedział :-) . Postawiłem na pierwszego magika.... Ale i tak studniarz zrobił wywiad w okolicy na jakim poziomie jest woda w studniach wierconych, no i u mnie była na takim samym poziomie jak u sasiadów..
Pozdrawiam...
Tytuł: ...
autor:iskierkujemy  dodano: 2011-03-20 | 21:53:21
Też posiadam studnię głębinową(30 mb....sam sprawdzałem).Ale jak to jest z tą wodą to końca .. nie wiem.Znalazłem fachowców ,którzy sami szukają a potem wiercą.Firma rodzinna,senior rodu wskazał kierunek cieku wodnego i pozwolił mi wybrać miejsce odwiertu.Faktycznie ...woda jest i to całkiem sporo(podobno spokojnie na dwa,trzy domy wystarczy).Składu chemicznego jeszcze nie sprawdzałem(mam zamiar)ale wodę piłem ( smakuje ...jak woda).Moja rada...najlepiej ci co szukają żeby też wiercili uniknie się w tedy tgz. zwalania winy.
Pozdrawiam
autor:magnolia0joaska  dodano: 2011-03-20 | 22:44:03
Mamy studnię - wiercili studniarze z Czech; mieli swojego magika. Przed wierceniem określił na jakiej głębokości będzie woda i nie pomylił się. Wiem, że działają na terenie całego kraju, jeśli chcecie, dam Wam namiary.
Tytuł: Odp.
autor:marbar  dodano: 2011-03-21 | 21:19:32
Witajcie,
Odpowiedź na Wasze pytanko umieściłem na naszym blogu
Pozdrawiam

Szczęśliwy dzień

autor: kasia-tomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witamy Wszystkich bardzo gorąco. Wczorajszy dzień był jednym z najlepszych związany z budową. Podpisaliśmy bowiem umowę kredytową i prawdopodobnie już w czwartek otrzymamy pierwszą transzę. Będzie można zacząć zamawiać materiały budowlane do dalszej pracy.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w pracach budowlanych.

Decyzja kredytowa przyznana

autor: kasia-tomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 

Witamy Wszystkich.
W czasie naszej nieobecności na blogu podejmowaliście intensywne działania związane z uzyskaniem kredytu. Po chwilach zwątpienia i niepewności w końcu otrzymaliśmy pozytywną decyzję z banku Nordea. W przyszłym tygodniu mamy podpisywać umowę i pozostaje nam tylko czekanie aż bank przekaże nam pierwszą transzę.
Wykonawca szkieletu także ciężko pracuje. Jest już gotowy parter i strop, a w najbliższym czasie będzie powstawało poddasze i konstrukcja dachu. Wtedy nie pozostanie już nic innego jak rozpocząć montowanie konstrukcji szkieletowej na fundamencie.
Z nadzieją czekamy na wiosnę.

Komentarze (2)
Tytuł: Gratulacje!
autor:lukanar  dodano: 2011-03-05 | 19:17:36
I się tak zapytam czy musieliście w Nordei składać wyciąg za 6 miechów z ROR?
autor:kasia-tomek  dodano: 2011-03-06 | 17:12:51
Dokładnie tak było-wyciągi z ostatnich 6 miesięcy nie tylko z ROR ale z kont oszczędnościowych również.